Kişi voleybol komandaları Azərbaycan Yüksək Liqasında 11-ci tura bu gün başlayacaq. İki əsas qarşılaşma Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) idman zalında təşkil olunacaq.
- İlk oyun saat 16:00-da “Neftçi”nin “Ordu” ilə qarşılaşması olacaq.
- İkincisi isə saat 18:00-da “Murov Az Terminal”in “Azərreyl”i qəbul etməsi ilə davam edəcək.
Liqanın intensiv mübarizəsi və liderlər
Yüksək Liqa 2025-2026 mövsümündə 6 komanda – “Azərreyl”, “Murov Az Terminal”, “Xilasedici”, “Neftçi”, “Ordu” və “Gənclər” iştirak edir. Mövsüm oktyabrın 16-sında “Neftçi” – “Ordu” matcı ilə başlamışdır. Liderlər cədvəldə mübarizə aparır, məsələn, “Neftçi” orta oyunçusu Tevin Ferrel Marcusun performansı ilə diqqət çəkir. “Ordu” son matçlarda sabit nəticələr göstərib, “Murov Az Terminal” isə evində güclüdür. Tur yanvarın 29-da yekunlaşacaq.
Bu tur nəticələri turnir cədvəlində ciddi dəyişikliklərə səbəb ola bilər, xüsusilə “Neftçi” və “Azərreyl” kimi təcrübəli komandalar arasında. Oyunlar voleybol həvəskarları üçün maraqlı və gərgin keçəcək. Tur yanvarın 29-da yekunlaşacaq.