Azərbaycan Yüksək Liqasında voleybolun 10-cu turu bu gün davam edəcək
Bu gün Azərbaycan voleybol Yüksək Liqasının 10-cu turu çərçivəsində maraqlı qarşılaşmalar keçiriləcək. Fövqəladə Hallar Nazirliyinin idman zalında təşkil olunan oyunlar həm kişi, həm də qadınlar arasında mübarizəni kızışdıracaq. Kişi voleybolçular arasında saat 17:00-da “Neftçi” ilə “Azərreyl” komandaları üz-üzə gələcək.
Bu matç “Neftçi”nin son transferlərlə gücləndirilmiş heyətinin gücünü sınaqdan keçirəcək. Öncəki turlarda “Neftçi” sabit nəticələr göstərib və liderlik üçün mübarizə aparır.
Qadınlar müsabiqəsində cədvəl mübarizəsi
Qadınlar turları saat:
• 16:00-da “Azərreyl” – “Gəncə” qarşılaşması ilə başlayacaq.
• Saat 18:00-da isə “Abşeron” “DH Volley” ilə oynayacaq.
“Abşeron” son turlarda güclü oyun nümayiş etdirərək, “DH Volley”nin hücum gücünə qarşı müdafiə strategiyasını sınayacaq. Cədvəldə “Turan” 21 xalla liderdir, UNEC 17 xalla ikincidir, “DH Volley” isə üçüncü yerini qorumağa çalışacaq.
Bu turların nəticələri mövsümün gedişatını dəyişə bilər, çünki komandalar play-off zona üçün xal toplamağa çalışırlar. Azərbaycan Voleybol Federasiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışlar idman həvəskarlarını zalda toplayacaq.