Elçin Bəkirov Dubay marafonunda veteranlar arasında 9-cu oldu
Azərbaycan atletikasında yeni uğur: Elçin Bəkirov BƏƏ-nin Dubay şəhərində keçirilən beynəlxalq marafonda güclü nəticə göstərib.
Azərbaycan Atletika Federasiyasının məlumatına görə, 39 yaşındaki idmançı klassik marafon məsafəsini (42 km 195 m) 2 saat 46 dəqiqə 54 saniyə nəticəsi ilə tamamlayaraq veteranlar (40+) kateqoriyasında 9-cu, ümumi qeydiyyatda isə 28 min iştirakçı arasından 56-cı pilləni qazanıb.
Yarış detalları və Bəkirovun təcrübəsi
Bəkirovun nəticəsi Azərbaycan üçün ən yaxşılarından biri olub, çünki o, 6 dəfə Ironman ultra marafonlarında finişə gəlib “Azərbaycan Ironmanı” ləqəbini qazanmış təcrübəli idmançıdır. Onun orta sürəti təxminən 15,2 km/saat təşkil edib ki, bu da veteranlar üçün yüksək göstəricidir.
Dubay marafonu BƏƏ-nin ən prestijli idman tədbirlərindən biri olaraq, hər il 25 min-dən çox iştirakçı cəlb edir və dünya rekorları qeydə alına bilir.​