Azərbaycan Atletika Çempionatu Bakıda başlayacaq
Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Atletika Federasiyasının təşkilatçılığı ilə qapalı məkanda atletika üzrə ölkə çempionatu keçiriləcək. Yarışlar fevralın 6-7-də Bakı Olimpik Kompleksinə bağlı Bakı Atletika Mərkəzində baş tutacaq.
Paytaxt və regionlardan ən güclü idmançılar iştirak edəcək. Çempionatın rəsmi açılış mərasimi 6 fevral saat 16:00-da olacaq.​
Yarış detalları və əhəmiyyəti
Bu 42-ci ölkə çempionatıdır və 60-dan çox disiplində mübarizə aparılacaq. 2011-2012-ci il təvəllüdlü idmançılar üçün ayrıca turnir 13-14 fevral keçiriləcək. Bakı Atletika Mərkəzi 5000 izləyici tutumuna malikdir və beynəlxalq standartlara cavab verir.
2026-cı ildə Azərbaycanı 20-22 mart qapalı məkanda dünya çempionatı (Torun, Polşa) gözləyir. Çempionat milli komandanın formalaşmasına kömək edəcək, qızıl medalistlərə mükafatlar verəcək. Keçən il çempionatı 150 idmançı iştirakı ilə rekord qeyd etmişdir.