Voleybol üzrə Azərbaycan Yüksək Liqasında növbəti turun qarşılaşmaları keçirilib. Həm kişi, həm də qadın komandalarının iştirakı ilə baş tutan oyunlar turnir cədvəlində mövqelərin müəyyənləşməsi baxımından əhəmiyyətli olub.
Kişi voleybolçular arasında XIV turun startı verilib. Günün əsas qarşılaşmasında Murov Az Terminal ilə Gənclər VK komandaları üz-üzə gəlib. Abşeron Olimpiya İdman Kompleksində keçirilən görüş meydan sahiblərinin üstünlüyü ilə yadda qalıb.
Qadınların yarışında tur başa çatdı
Qadın voleybolçuların Yüksək Liqasında isə XIII tura yekun vurulub. Son qarşılaşmada Gəncə VK kollektivi Gənclər VK üzərində parlaq qələbə qazanıb.
Matç 3:0 hesabı ilə başa çatıb. Setlərdə üstünlük 25:10, 25:10 və 25:9 olub. “Gəncə” komandası görüş boyu tam üstün oyun nümayiş etdirərək rəqibinə ciddi şans verməyib.
Keçirilən qarşılaşmalar Yüksək Liqada mübarizənin daha da gərginləşdiyini göstərir. Növbəti turlarda komandaların medal və liderlik uğrunda mübarizəsi davam edəcək.